НОВИНИ

Центру сприяння житловим та муніципальним реформам
Міжнародна громадська організація "Центр сприяння житловим та муніципальним реформам" в рамках проєкту REFINE з експертами Програми розвитку ООН та енергосервісними (ЕСКО) компаніями обговорили з представниками банків перспективу створення спеціального продукту фінасування енергосервісних продуктів.

22 березня 2023

Під час вебінару "Кредити для ЕСКО: можливості та перспективи":
- учасникам був представлений міжнародний досвід фінансування енергосервісу та потенціал ринку ЕСКО-контрактів в Україні;
- представники банків поділилися своїм досвідом співпраці з ЕСКО-компаніями та своїм баченням перспектив кредитування енергосервісу;
- партнери проєкту – Фонд розвитку підприємництва та ПрАТ Укрфінжитло – висловили готовність співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами для втілення їхньої моделей створення нових рішень із фінансування ЕСКО-компаній.

Зустріч проходила за активної участі голови Держенергоефективності Ганни Замазеєвої, яка висловила підтримку проєктам у пошуку нових рішень для сталого фінансування енергоефективності в громадських будівлях, в тому числі шляхом створення спеціального ЕСКО-фонду.

Вебінар супроводжувався жвавою дискусією. Однією з пропозицій, висунутих під час обговорення, є створення робочої групи на чолі з Держенергоефективності з пошуку та розробки фінансових інструментів для залучення приватних інвестицій для підвищення енергоефективності громадських будівель.

Більш детально з діяльністю проєкту ви можете ознайомитись за посиланням: https://eepb.org.ua/post/webinar%20ESCO%20credits

Вебінар був співорганізований проєктом «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», що реалізується ПРООН і фінансується Глобальним екологічним фондом, та проєктом REFINE, що фінансується ЄС в межах програми Horizon 2020.

Більше інформаціїї про діяльність і новини Проєкту REFINE Ви можете знайти за посиланням: https://refineproject.eu

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України International NGO Housing and Municipal Reform Support Centre Фонд розвитку підприємництва Укрфінжитло
МГО ЦСЖМР взяла участь в організації та проведенні дискусійної платформа на тему «ЕСКО-фонд: моделі сталого фінансування енергосервісних проектів із масштабної термомодернізації будівель та енергомодернізації інфраструктури громад»

25 січня 2023

25 січня 2023 в Києві відбулася дискусійна платформа на тему «ЕСКО-фонд: моделі сталого фінансування енергосервісних проектів із масштабної термомодернізації будівель та енергомодернізації інфраструктури громад».

Захід співорганізований двома проєктами – проєктом REFINE (МГО ЦСЖМР), що фінансується ЄС в рамках програми Horizon 2020 та проєктом «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», що реалізується ПРООН і фінансується Глобальним екологічним фондом.

Під час Платформи обговорили:

- завдання, цілі, потенціал підтримки пілотних проектів інституцій із сталого ЕСКО-кредитування;

- сучасний стан кредитування ЕСКО, як основний бар'єр для розвитку: практичний досвід, умови для реалізації масштабних проектів, нездолані перешкоди без підтримки держави;

- передумови масштабного кредитування ЕСКО-проектів, сильні та слабкі сторони ЕСКО, як позичальника, успішні форми участі держави задля сталого фінансування;

- інструменти для подолання бар'єрів в ЕСКО-кредитуванні та візія прийнятного для ЕСКО-бізнесу кредитного продукту.

Учасники висловили бажання співпрацювати задля розвитку ринку ЕСКО в Україні та покращення ситуації з енергоефективністю.

Енергоефективність будівель в Україні в середньому в три-чотири рази нижча порівняно з західноєвропейськими країнами. Покращення енергетичної ефективності є важливою передумовою підвищення рівня енергетичної безпеки й економічного розвитку України, а також боротьби зі змінами клімату. Вкрай важливо також відновлювати будівлі, пошкоджені через війну, вже з урахуванням норм енергоефективності.

Більше інформації про проект REFINE, що фінансується ЄС в рамках програми Horizon 2020 за посиланням: https://refineproject.eu/

Ми вдячні Міністерству економіки України, Міністерству фінансів України, Міністерству економіки України, Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України, Фонду розвитку підприємництва, Українській фінансовій житловій компанії, Українській асоціації енергосервісних компаній, представникам 13 ЕСКО компаній, та 11 банків за їх внесок у розвиток енергоефективності України, що допоможе разом зміцнити енергетичну безпеку нашої держави.

International NGO Housing and Municipal Reform Support Centre Міністерство економіки України Міністерство фінансів України Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Фонд розвитку підприємництва Укрфінжитло UNDPUkraine / ПРООН в Україні
МГО «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» в рамках проєкту REFINE, що фінансується ЄС в рамках програми Horizon 2020 у співпраці з ПРООН в Україні в рамках проєкту «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» - 18.01.2023 провели дискусійну платформу на тему «Супер-ЕСКО: інструмент держави та громад для виконання зразкової ролі органів влади у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель», під час якої обговорили:

18 січня 2023

- завдання, цілі та потенціал для використання механізму Супер-ЕСКО для зміцнення енергоефективності та енергетичної безпеки України;

- існуючі та перспективні механізми фінансування ЕСКО проектів в Україні;

- бар'єри, які існують, а також можливості державного та комунального Супер-ЕСКО;

- важливість енергосервісної діяльності у відновленні інфраструктури громадських споруд у післявоєнний період;

- мобілізацію приватних інвестицій у сферу підвищення енергоефективності.

Участь у дискусійній платформі взяли представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, ПАТ «НАК «Укрсвітлолізинг», ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній», КП «Група впровадження проєкту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» та Київська міська державна адміністрація.

Учасники висловили бажання співпрацювати задля розвитку ринку ЕСКО в Україні та покращення ситуації з енергоефективністю.

Більше інформації про проект REFINE, що фінансується ЄС в рамках програми Horizon 2020 за посиланням: https://refineproject.eu/

International NGO Housing and Municipal Reform Support Centre Міністерство економіки України Міністерство фінансів України Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Фонд розвитку підприємництва Укрфінжитло UNDP Ukraine / ПРООН в Україні
Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» вітає усіх з прийдешніми Новим Роком та Різдвом Христовим! Бажаємо миру, злагоди, добра та веселих свят!

31 грудня 2021р.
Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР) здійснила серію робочих візитів до закладів освіти в рамках компоненту «Професійні кваліфікації», проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ Ukraine.

22 грудня 2021р.

В період з 02 по 22 грудня 2021р. група експертів Проєкту відвідала наступні заклади:

- Вище професійне училище №7 м. Кременчук Полтавської області
- Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури Волинської області
- Професійний будівельний ліцей м. Івано-Франківськ
- Вище професійне училище №24 м. Заставна Чернівецької області
- Центр професійно-технічної освіти м. Житомира
- Роменське вище професійне училище, Сумська область.

Метою візитів є надання технічної підтримки закладам ЗП(ПТ)О партнерам Проєкту у впровадженні та викладанні сучасних навчальних програм з питань енергоефективності (додати перелік програм навчання:). Викладачі та майстри виробничого навчання вище перерахованих ЗП(ПТ)О пройшли короткострокове навчання з підвищення кваліфікації за передовими програмами у сфері енергоефективності, що відбулося в Києві і наразі передають набуті знання студентам ЗП(ПТ)О.

В ході візитів експерти мали можливість відвідати відкриті уроки, де викладачі та майстри продемонстрували професіоналізм та високий рівень педагогічної майстерності.

Бажаємо студентам та викладачам успіхів в навчальному процесі та в оволодінні відповідними спеціальностями.

Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР) в рамках проекту REFINE,

20 грудня 2021р.

що фінансується програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горізонт 2020» ініціювала проведення воркшопу за участі представників державних та комерційних банків, енергосервісних компаній та експертів проекту за темою «Проект REFINE: залучення фінансування для проектів надання енергосервісних послуг в тому числі за рахунок розвитку інструментів рефінансування».

В ході зустрічі були обговорені результати роботи проекту REFINE, ринку рефінансування послуг енергоефективності, роль банків в підтримці та розвитку енергосервісних проєктів. Також були озвучені точки зору представників банків по планах розвитку та відбулося спільне обговорення необхідних передумов для активації участі банків в проектах фінансування послуг з енергоефективності.

Більше інформаціїї про діяльність і новини Проєкту REFINE Ви можете знайти за посиланням: https://refineproject.eu

International NGO Housing and Municipal Reform Support Centre Міністерство економіки України Міністерство фінансів України Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Фонд розвитку підприємництва Укрфінжитло UNDPUkraine / ПРООН в Україні




2021-12-20 workshop
Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР) розпочала серію робочих візитів до закладів освіти,
02 грудня 2021р.

що делегували своїх представників на навчання в рамках компоненту «Професійні кваліфікації», проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ Ukraine. МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) за підтримки «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» провели серію з п'яти п'ятиденних тренінгів для викладачів закладів професійної, професійно-технічної (ЗП(ПТ)О) та вищої освіти (ЗВО) з різних областей України.

Візити здійснюються з метою надання технічної підтримки у впровадженні та викладанні сучасних навчальних програм з питань енергоефективності закладам-партнерам Проєкту.

Група експертів на чолі з президентом МГО ЦСЖМР Володимиром Шимкіним, здійснила візит до Вищого професійного училища №7 м. Кременчука. В училищі здійснюється підготовка за 16-тю робітничими професіями на базі 9-тих та 11-тих класів та 4-ма спеціальностями освітньо- професійного ступеня фахового молодшого бакалавра. ВПУ №7 м. Кременчука – це сучасний навчальний заклад , який має висококваліфікований творчий колектив та потужну навчально-матеріальну базу.

Чотири представника ВПУ №7 м. Кременчука (один викладач і три майстри виробничого навчання) пройшли навчання в рамках Проєкту за темою «Монтажник віконних та дверних конструкцій» та успішно впроваджують набуті знання. В рамках візиту експерти були присутні на відкритому уроці "Установка дверного блоку з металопластика", який проводив Олег ЛИСАК, майстер виробничого навчання, який пройшов навчання в рамках компоненту «Професійні кваліфікації» та під час уроку продемонстрував ефективність методики використання змінених форм навчання, що сприяють удосконаленню професійних навичок майбутніх фахівців. За результатами проведеного уроку група з шести студентів училища, яка проходила навчання під керівництвом майстра успішно встановила дверний блок на стенді, який було побудовано для навчального процесу в рамках програми підготовки монтажників віконних та дверних конструкцій.

Бажаємо студентам та викладачам Вищого професійного училища №7 м. Кременчука успіхів в навчальному процесі та в оволодінні відповідними спеціальностями.
Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР) інформує:


Протягом двох місяців (у вересні та жовтні 2021р) МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) за підтримки «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» провели серію з п'яти п'ятиденних тренінгів для викладачів закладів професійної, професійно-технічної (ЗП(ПТ)О) та вищої освіти (ЗВО) з різних областей України.

Навчання проходило в рамках компоненту «Професійні кваліфікації», проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ Ukraine.

Викладачі та майстри виробничого навчання ЗП(ПТ)О пройшли курси з підвищення кваліфікації щодо викладання короткострокових навчальних програм:
▫️ «Передові системи термомодернізації будівель і споруд»
▫️ «Монтажник віконних та дверних конструкцій»
▫️ «Ізолювальник з термоізоляції».
А викладачі ЗВО:
▫️ «Контроль якості у будівництві енергоефективних будівель».

Зазначені навчальні програми розроблені експертами в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ Ukraine та призначені для підготовки спеціалістів відповідно до вимог сучасного ринку праці у сфері енергоефективності. Серія тренінгів організована з метою навчання викладачів та технічної підтримки українських навчальних закладів-партнерів проєкту для впровадження сучасних навчальних програм з питань енергоефективності.

До тренінгів були залучені найкращі експерти у сфері енергоефективності, розробки навчальних програм і методів навчання, та представники компаній-виробників обладнання та матеріалів (VEKA, Baumit, С.I.T.E.K, Henkel)

Загалом у навчанні взяли участь 70 викладачів з 25 закладів освіти, з яких 9 закладів вищої освіти та 16 професійної та професійно-технічної освіти. З дев'яті ЗВО, що взяли участь у навчанні два заклади (Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, м. Дніпро та ХНУМГ імені О.М. Бекетова, м. Харків) вже впровадили викладання зазначеної навчальної програми та мають практичний досвід викладання курсу.

На цьому співпраця з представниками ЗП(ПТ)О та ЗВО не закінчується.
МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB надаватимуть технічну підтримку у впровадженні та викладанні навчальних програм всім закладам-партнерам проєкту.

Матеріали тренінгів доступні за посиланням
Розпочинаємо серію 5-денних тренінгів для викладачів ЗП(ПТ)О разом з GIZ GmbH

20 вересня 2021р.

Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР) з радістю повідомляє, що 20 вересня 2021р. МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) за підтримки «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» провели перший день тренінгу за темою «Передові системи термомодернізації будівель та споруд» в рамках проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні» для викладачів ЗП(ПТ)О.
В тренінгу беруть участь викладачі та майстри виробничого навчання з 11 закладів професійної та професійно-технічної освіти з 10 областей України.
Цьому передувала кропітка робота, протягом 2020 року команди експертів залучених GIZ, яка розробила навчальні програми для закладів професійної та професійно-технічної освіти (ЗП(ПТ)О).
Дякуючи Energy Efficiency and Climate Projects GIZ Ukraine розпочали програму з 5-ти тренінгів, які ми проведемо впродовж двох місяців.


Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР) з радістю повідомляє, що з травня 2021 МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) за підтримки «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Уряду Німеччини долучилися до роботи над проєктом «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні».

Як вам вже відомо, протягом 2020 року команда експертів залучених GIZ розробила наступні навчальні програми для закладів професійної та професійно-технічної освіти (ЗП(ПТ)О):

- Передові системи термомодернізації будівель і споруд
- Монтажник віконних та дверних конструкцій
- Ізолювальник з термоізоляції
- Спеціаліст з монтажу пласких покрівель

В той же час МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) розробили навчальний курс: «Контроль якості у будівництві енергоефективних будівель» для закладів вищої освіти (ЗВО). Станом на сьогодні, вже два ЗВО: ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (м. Дніпро) та ХНУМГ імені О.М. Бекетова (м. Харків) - почали навчання за цим курсом та отримали певний досвід у його викладанні.

МГО ЦСЖМР та команда експертів з енергоефективності до кінця 2021 року проведуть окремі тренінги для викладачів ЗП(ПТ)О та ЗВО по кожній з розроблених програмам для того, щоб вони разом з керівництвом закладів могли розпочати навчання студентів за обраними спеціальностями, та надаватимуть технічну підтримку ЗП(ПТ)О та ЗВО у проведенні оцінки та корегуванні навчальних програм які будуть започатковані у навчальних закладах.

Проєкт спрямовано на навчання викладачів та технічну підтримку українським навчальним закладам-партнерам щодо впровадження сучасних навчальних програм з питань енергоефективності.

Головною метою Проєкту є формування професійної компетентності із енергоефективності та енергозбереження, практичних навичок та вмінь для застосування сучасних технологій та матеріалів та впровадження гнучкого кваліфікованого модульного підходу конструювання навчальних планів та освітніх програм.

Вплив програми IQ energy на зміну ринку енергоефективних матеріалів

У вересні 2020 року команда Програми IQ energy виконала свої завдання і Програма IQ energy завершила свою роботу.

Програма IQ energy була організована Європейським банком реконструкції та розвитку і була частиною його глобальної системи фінансування зеленої економіки www.ebrdgeff.com

В рамках програми з квітня 2016 року понад 43000 українських сімей взяли участь у Програмі IQ energy, відремонтувавши свої будинки з використанням високоякісних енергоефективних матеріалів, які відповідають українським будівельним нормам, критеріям програми і міжнародним стандартам.

За час роботи програми українські родини інвестували близько 1,5 млрд гривень у матеріали та обладнання спрямовані покращити енергоефективність власних будинків та квартир. Компенсації учасникам програми які виконали всі умови програми в розмірі 15 млн євро надав фонд E5P, в який Європейський Союз зробив найбільший внесок. Фінансування технічної підтримки було надано урядом Швеції та фондом E5P в рівних частках. Проекти, реалізовані в рамках програми, забезпечили економію використання енергоресурсів обсягом 72 596 МВт * год на рік і зменшення викидів CO2 на 27 732 тон на рік.

Серед основних технологій які підтримувалися програмою були наступні:

1) Енергоефективні вікна
2) Утеплення фасадів, даху та підлоги
3) Системи опалення (з автоматичним регулюванням)
4) Газові та твердопаливні котли
5) Теплові насоси
6) Сонячні колектори
7) Лічильники тепла
8) Рекуператори повітря
9) Вхідні двері


Діяльність Програми IQ energy значною мірою вплинула на розвиток ринку енергоефективних технологій в Україні. Навіть така поширена продукція як енергоефективні вікна отримала новий статус та зміст завдяки запровадженню принципу верифікації якості встановлених віконних конструкцій, вимогам щодо оформлення документації на вікна та дотримання технології монтажу вікон. Виробники продукції та монтажники підтримали вимоги Програми IQ energy щодо контролю якості продукції та якості монтажу, адже завдяки цьому вони змогли просувати на ринок якісний товар за справедливою ціною, та конкурувати з постачальниками відповідної якісної продукції у відповідних та зрозумілих категоріях.

Встановлення відповідних технічних критеріїв щодо матеріалів та обладнання в рамках Програми забезпечило не тільки гарантовану якість матеріалів та обладнання але й очікувану економію витрат на енергоносії завдяки використанню такої продукції.

Найбільше діяльність Програми IQ energy вплинула на ринок теплових насосів. Якщо за даними дослідження в 2019 році в Україні було встановлено 1154 теплових насосів відповідної потужності, то 390 з них (34%) було встановлено в рамках програми IQ energy.

Нижче за текстом основні висновки проведеного маркетингового дослідження, яке було проведено ТОВ «Агентство Індустріального Маркетингу» для Програми IQ energy у 2020 році про зміну ринку ЕЕ матеріалів і обладнання за деякими групами енергоефективних матеріалів та обладнання в порівнянні 2014р. і 2019 р.:

1. Український ринок теплової ізоляції.

Загальні кризові тенденції призвели до зменшення ринку теплоізоляційних матеріалів на 1,6% (2019 проти 2014).

Однак нові знання та досвід, а також вимоги в будівельній сфері призвели до змін у представлених матеріалах: частка сегменту мінеральної вати зросла на 5,6%, а сегмент XPS (екструзійного пінополістиролу) додав 3%. В сегменті приватного житла частка трохи зменшилась (51,3% у 2019 році проти 53,5% у 2014 році) на користь комерційних будівель.

2. Український ринок утеплення фасадів.

Ринок штукатурних фасадних систем (так званий «мокрий фасад») у 2019 році зріс на 12,4% порівняно з 2014 роком. EPS (пінополістирол) використовується та переважає, але частка мінеральної вати вже досягла 20,9%. EPS домінує переважно у приватному житлі, тоді як мінеральна вата - № 1 у комерційних будівлях. Існує значна тенденція до збільшення середньої товщини шару теплоізоляційних матеріалів (усіх типів) з року в рік (2014 рік – 57 мм; 2019 рік – 63 мм).

3. Український ринок вікон.

Сегмент вікон трансформується надзвичайно швидко: частка енергозберігаючих вікон за п'ять років зросла з 47% до 77%. Загалом ринок вікон збільшився на 5,3%. Приватне житло домінує з часткою понад 90%.

4. Український ринок котлів.

Внутрішній ринок котлів України зменшився в кількісному (-27%), але збільшився в гривневому еквіваленті. Єдиним зростаючим сегментом є електричні котли, які досягли 12% частки ринку. Газові котли продовжують домінувати з часткою 76%. Найбільшим попитом користуються котли, що мають теплову потужність 21-40 кВт.

5. Український ринок сонячних теплових колекторів.

Порівняно з 2014 роком ринок сонячних теплових колекторів в Україні зріс на 29% у 2019 році. Однак структура імпорту різко змінилася: у 2014 році Китай був провідним постачальником з часткою ринку 42%, але в 2019 році постачальники з ЄС контролювали понад 90% ринку, що свідчить про зростаючий попит на високоякісне обладнання.

6. Український ринок теплових насосів.

Порівняно з 2014 роком ринок теплових насосів в Україні зріс на 324% у 2019 році. Домінували насоси типу повітря-вода з часткою 82%.

Криза 2014-2016 років, що супроводжувалася стагнацією будівельного ринку в 2019 році, уповільнила зростаюче використання енергоефективних матеріалів та технологій. Однак існує тенденція до зростання знань, вимог та попит на більш енергоефективні рішення в будівництві (більш товсті ізоляційні матеріали, більш ефективне обладнання, тощо).

Посилання на матеріали дослідження: Ukraine Energy Efficiency Materials Market, Ukraine2020
Встановлення мінімальних вимог до енергоефективності будівель

Станом на 29.01.2021 в Україні близько 6 тисяч будівель отримали енергетичні сертифікати

Відповідно до Закону у січні 2020 року уряд затвердив Концепцію реалізації державної політики в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель у частині збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії та Національний план збільшення кількості таких будівель.За першим етапом цього Плану 2020-2025 року передбачається створення нормативно-правової бази, встановлення норм технічного регулювання та вимог до НСЕБ (Nearly Zero Energy Buildings) та встановлення порядку моніторингу їх досягнення. У 2025-2030 роках має відбутись перехід до обов'язкового дотримання стандартів НСЕБ (нульовий рівень споживання енергії) щодо об'єктів будівництва та реконструкції.


За інформацією Мінрегіону 6 тисяч отримали енергетичні сертифікати. З них майже 44% мають найнижчий клас енергоефективності «G», і тільки 1,4% будівель мають найвищий клас "А".


З огляду на це, Мінрегіон встановив мінімальні вимоги для будівель, їх енергоефективний клас не повинен бути нижче "С". Це допоможе власникам планувати бюджет та тепломодернізувати будівлі для подальшої економії на комунальних платежах. Дії, що дозволяють більш доцільно використовувати енергоресурси економічно вигідні і для держави також.


Рух України до енергоефективного використання своїх ресурсів складається з подібних нововведень, також Мінрегіон вніс зміни до Методики визначення енергетичної ефективності будівель, яку використовують у своїй роботі проектувальники при проектуванні об'єктів та енергоаудитори під час сертифікації.


Оголошено переможців конкурсу нового проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»!

МГО "ЦСЖМР" дуже раді бачити у переможцях "наші" міста-співпрацівники: Баранівську, Тростянецьку та інші территориальні громади. Ми бажаємо Вам успіхів на теренах енергетичного планування, і сподіваємося, що співпрація з GIZ буде плідною та корисною!

Детальніше за посиланням :
https://www.facebook.com/energyefficiency.ua

Міжнародна громадська організація "Центр сприяння житловим та муніципальним реформам" вітає вас з зимовими святами!
Бажаємо вам у 2021 році міцного здоров'я, покращення енергоефективності та досягнення цілей з енергозбереження, адже це економитиме ваші ресурси й даватиме змогу вкладати їх в щось цікавіше, аніж енергоносії!
Колектив МГО ЦСЖМР вітає громади України з Днем місцевого самоврядування!

Це свято, що обєднує активних людей, які в цей нелегкий час, не зважаючи на труднощі, переймаються проблемами людей.

Бажаємо усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров'я, щастя, і непохитної віри у щасливе майбутнє України.
43 000 українських сімей взяли участь у програмі ЄБРР з фінансування енергоефективності житлових будинків (UREEFF), відомої під назвоюПрограма IQ energy.

Більше 1,5 мільярда гривень (близько 48 мільйонів євро) було інвестовано в енергоефективне поліпшення житлових умов домогосподарствами з використанням кредитів місцевих банків-партнерів.

• Більше 43 000 українських сімей отримали компенсації від донорів програми.

• Фінансування надано за підтримки донорів E5P та Швеції.

Більше 43 000 українських домогосподарств взяли позики в місцевих комерційних банках, які брали участь у організованій ЄБРР програмі щодо інвестування в «зелені» технології для своїх будинків, і вже отримали компенсації. Загальний кредитний портфель енергоефективної модернізації житлового сектора України в рамках UREEFF/ IQ energy становить понад 1,5 мільярда гривень (48 мільйонів євро).
Програма працювала в Україні з квітня 2016 року по вересень 2020 року.
Кредити були надані в рамках Програми фінансування енергоефективності житлових будинків в Україні (відомої як Програма IQ energy), призначеної для сприяння інвестиціям в енергоефективність.
Програма була організована ЄБРР і підтримувалася грантом у розмірі 15 млн євро від Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P)*, в яке Європейський Союз зробив найбільший внесок, а Україна також є одним із донорів. Фінансування технічної допомоги надавалося Швецією та фондом E5P.



Програма IQ energy була спрямована на житловий сектор України, на який припадає більше третини енергоспоживання країни.

IQ energy слідувала моделі Механізму фінансування зеленої економіки (GEFF) від ЄБРР, який діє через мережу з більш ніж 145 місцевих фінансових установ в 27 країнах, які отримують фінансування від ЄБРР на суму понад 4 мільярди євро для 190 000 клієнтів. Ці проекти привели до щорічного скорочення викидів CO2 майже на 8,6 мільйона тон.

ЄБРР - найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні.

На сьогоднішній день Банк взяв на себе сукупні зобов'язання в розмірі майже 15 мільярдів євро за 466 проектами в країні.



Східноєвропейське партнерство в галузі енергоефективності та навколишнього середовища (E5P) - це мультидонорський фонд на 200 мільйонів євро, керований ЄБРР і призначений для заохочення інвестицій в енергоефективність в Україні та інших країнах Східної Європи. Фонд був створений з ініціативи уряду Швеції під час його головування в Європейському союзі (ЄС) в 2009 році. E5P доповнює кредити на енергоефективність, що надаються фінансовими установами, включаючи Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, KfW, Північна екологічна фінансова корпорація і Група Світового банку. Учасниками E5P є ЄС і США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словацька Республіка, Швеція, Швейцарія та Україна.




27.10.2020

Команда МГО ЦСЖМР разом з австрійськими партнерами Kommunalkredit Public Consulting успішно завершила Програму ЄБРР IQ energy

У вересні 2020 року команда IQ energy виконала всі свої задачі, та програма IQ energy завершила свою роботу.

Дякуємо клієнтам програми IQ energy, працівникам компаній-виробників та постачальників енергоефективного обладнання, працівникам банків-партнерів, донорам та всім свідомим громадяни які дбають про енергоефективність та економію енергоресурсів за активну участь.

Програма IQ energy була організована Європейським банком реконструкції та розвитку і є частиною його глобального напрямку фінансування проектів зеленої економіки www.ebrdgeff.com За час дії програми з квітня 2016 року більше 43 000 українських родин взяли участь у програмі IQ energy, модернізували своє житло якісними енергоефективними матеріалами та обладнанням які відповідають українським будівельним нормам, критеріям програми та європейським стандартам. Відбулося це за допомогою фінансування від банків-партнерів програми, а саме Ukrsibbank, OTP Bank, Raiffeisen Bank Aval, Credit Agricole Bank, Megabank. Компенсації учасникам програми у розмірі 15 млн євро надав фонд E5P, де Європейський Союз зробив найбільший внесок. Фінансування технічної підтримки надав уряд Швеції та фонд E5P у рівних частках. Проекти які були реалізовані в рамках програми забезпечили економію використання енергоресурсів у розмірі 72 596 МВт*год щорічно та зниження викидів СО2 в об'ємі 27 732 тон на рік.

27.07.20
Завершено "Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях"
Шановні пані та панове!

Міжнародна громадська організація "Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам" з радістю повідомляє про завершення виконання проєкту реалізації «Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях».

Запрошуємо вас ознайомитися з результатами завершення реалізації проєкту та коментарями керівників напрямку енергоефективності різних міст та ОТГ, де проєкт був реалізований у статті за посиланням.

"Дякуємо всім залученим професіоналам до реалізації «Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях»! Бажаємо втілити у життя заходи з енергоефективності на відповідних об'єктах муніципальних установ та запрошуємо продовжувати співпрацю у майбутніх проєктах"

Володимир Шимкін, президент ЦСЖМР
20.07.20
Приклади й результати впровадження інновацій у містах світу: Частина 1⚡️
Приклади й результати впровадження інновацій у містах світу: Частина 1⚡️

У новій статті нашого блогу говоримо про:
✅ Кластерне виробництво
✅ Смарт-спеціалізація та Смарт-економіка
✅ Сфера безпеки
✅ Розумне паркування:
✅ Громадський транспорт

Запрошуємо вас ознайомитися з нею за посиланням
06.07.20
Розроблено навчальну програму для студентів: «Контроль якості у будівництві енергоефективних будівель»
В рамках грантової угоди проєкту «Energy efficiency Reforms in Ukraine», що впроваджується GIZ Ukraine за дорученням Уряду Німеччини, протягом березня – червня 2020 команда ЦСЖМР та залучені експерти разом з німецькою компанією ІНГ+АРХ Парт мбБ (ING+ARCH Part mbB) активно брали участь у розробці навчальної програми для студентів українських ВНЗ під назвою «Контроль якості у будівництві енергоефективних будівель»

Метою програми є підготовка українських фахівців, які:
✅ Володіють знаннями нормативної бази ЄС та України щодо контролю якості будівництва енергоефективних будівель
✅ Знайомі з сучасними вимогами щодо енергоефективності
✅ Знають основні типи енергоефективних будівель, особливості конструктивних рішень та застосування будівельних матеріалів і виробів при проєктуванні та будівництві енергоефективних будівель
✅ Знають послідовність та особливості проведення авторського та технічного нагляду
✅ Володіють технічними та організаційними методами контролю якості.

Курс складається з 5 модулів. В них входять 10 лекцій на різні теми щодо організації енергоефективного будівництва, починаючи від нормативної законодавчої бази та завершуючи методами контролю якості виконання будівельних робіт в деталях. До кожної лекції був створений детальний конспект для студента, матеріали для викладача, презентація до лекції з ключовими тезами та перелік контрольних питань. Для якісного засвоєння матеріалу студентами нами було розроблено 4 практичні заняття з 60-тьма задачами.

З цікавого:
З GIZ Ukraine нам вже повідомили, що до них звернулися з університу у Харкові щодо того, аби імплементувати цей курс до однієї з їхніх навчальних програм.

Курс викладений на платформі для онлайн-навчання www.Energy-Efficiency.Training під назвою «Будівельний наглядник»

Дякуємо команді професіоналів, з якими ми мали можливість працювати над цим курсом:

Маріо Бодем, Сергію Зінченко, Тетяні Кащенко та іншім фахівцям які були залучені до спільної роботи!
02.07.20
Чому інновації потрібні місту❓
"Підвищення продуктивності праці в жодному разі не означає змушувати людей працювати важче або більше.

Передусім, йдеться про усвідомлену працю з поєднанням ряду важливих факторів:

⚡️ Освіти + вмінь місцевих мешканців
⚡️ Інвестицій в фактори виробництва (в тому числі інфраструктуру, обладнання, транспорт)
⚡️ Застосування новітніх технологій, систем управління кадрами, забезпечення ефективної взаємодії між працівниками = мешканцями сіл, міст, регіонів."

Запрошуємо вас ознайомитися з новою статтею про вплив інноваційних підходів управління містом у новій статті нашого блогу.
03.06.20
Новини про Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях!
❗️Новини про Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях❗️

Станом на початок червня 2020 року повідомляємо, що:

1. Виконано енергетичний аудит трьох будівель КНП «Міська клінічна лікарня №1» Івано-Франківської міської ради.
2. Виконано енергетичний аудит ЦНАПу, дитсадку та десяти будівель навчальних закладів Коломийської міської ради.
3. Виконано енергетичний шести будівель Вугледарської міської ради: будівель виконавчого комітету, двох дитячих садків, двох навчальних закладів і культурно-дозвіллєвого центру.
4. Виконано енергетичний семи будівель Констянтинівської міської ради: чотирьох дитячих садків, двох навчальних закладів і «Палацу культури та дозвілля».

Оскільки ці будівлі мають низький рівень енергоефективності, енергоаудитори надали рекомендації щодо підвищення рівня енергетичної ефективності, серед яких:

⚡️ Регулювання фурнітури вікон та заміні ущільнювачів
⚡️ Утеплення зовнішніх стін та цоколю будівлі
⚡️ Заміні світлопрозорих конструкцій
⚡️ Заміні зовнішніх дверей
⚡️ Утепленню конструкцій даху
⚡️ Модернізації системи вентиляції
⚡️ Встановленню індивідуального теплового пункту (ІТП)
⚡️ Гідравлічне балансування стояків системи опалення
⚡️ Модернізації системи освітлення
⚡️ Виконанню комплексної реконструкції системи опалення
⚡️ Встановленню сонячних колекторів для потреб ГВП та ін.

За кожною з рекомендацій надано розрахунок інвестицій, видатків на рік, чистої економії та економічного строку служби результатів реалізації даних проєктів.
05.05.20
Зміни в програмі "Енергодім"!
З 21 квітня 2020 року програма підтримки енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках "Енергодім" діє в новій редакції.

Про це повідомляє Фонд енергоефективності:

Всі заявки від ОСББ приймаються за новими умовами.

Зміни в Програмі ⚡зменшують фінансове навантаження на ОСББ-учасників та дозволяють оптимізувати процеси оплати за роботи і послуги проекту енергомодернізації будинку.

▪ ▪ ▪

▪ ЗБІЛЬШЕНО кількість ОСББ-учасників Програми, що отримають +20% до суми відшкодування заходів з будівельних робіт (60% для пакету заходів "А" і 70% для пакету заходів "Б"). ❗Тепер такі бонуси отримають не 300 перших учасників, а – 500! (починаючи з 501 заявки, сума відшкодування для пакету заходів "А" становитиме 40%, для пакету "Б" – 50%)

▪ Вартість витрат на заходи з підготовки та реалізації проекту, що можуть бути відшкодовані Фондом – ❗ЗБІЛЬШЕНО з 5% на 7,5% від вартості будівельних робіт (починаючи з 501 заявки) (для Пакету заходів «Б» (Комплексний) )

▪ ОСББ може отримати ❗відшкодування другого і третього траншу гранту від Фонду на підставі Актів виконаних робіт. Тобто, ще до моменту повного розрахунку з виконавцями робіт/послуг.

Відшкодування витрат по актах виконаних робіт можливо для: Заявки № 2 (Заявки на Затвердження Проекту) та/або Заявки № 4 (Заявки на Верифікацію) включаючи покрокову Верифікацію.

▪ Третя — найбільша частина гранту, може ❗виплачуватися поетапно, а проект може проходити верифікацію покроково.

Такі опції можливі для Пакету заходів "Комплексний" (Б) і вони дозволять ОСББ звернутися до Фонду для відшкодування витрат на будівельно-монтажні роботи та інші витрати, які відносяться до третього траншу до трьох разів (не більше трьох разів).

▪ ▪ ▪

Детально про зміни читайте у форматі порівняльної табл: було-стало https://bit.ly/2VtjXTZ

Текст Програми та супровідних документів у новій редакції можна переглянути/завантажити тут: https://eefund.org.ua/dokumenti
29.04.20
Новини про Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях!
❗️Новини про Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях❗️

Станом на завершення конкурсу, у нас було 242 заявники та 22 переможці.

Повідомляємо, що внаслідок вдало проведених конкурсів на виконання робіт у березні – квітні серед енергоаудиторів, нам вдалося заощадити кошти фінансування

⚡️⚡️⚡️
Завдяки цьому з'явилася можливість профінансувати, відповідно до умов Механізму, проєкти у сфері енергоефективності у 30 громадах в цілому
⚡️⚡️⚡️

Наразі список громад, роботи у яких співфінансуються, ось такий:

1. Малин - Енергоаудити, енергосертифікати (15 об'єктів, 15 будівель)
2. Коломия - Енергоаудити, енергосертифікати (6 об'єктів, 13 будівель)
3. Ів.-Франківськ (Лікарня) - Енергоаудити, енергосертифікати (1 об'єкт, 3 будівлі)
4. Рівне (Лікарня) - Енергоаудити, енергосертифікати (1 об'єкт, 7 будівель)
5. Тетіїв (Включно з амбулаторією) - Енергоаудити, енергосертифікати (4 об'єкти, 4 будівлі), енергоаудит тепломережі
6. Ланівці - Енергоаудити, енергосертифікати (10 об'єктів, 10 будівель)
7. Дунаївці - Енергоаудити, енергосертифікати (14 об'єктів, 14 будівель)
8. Чугуїв - Енергоаудити, енергосертифікати (6 об'єктів, 10 будівель), ПДСЕР(к)
9. Слов'янськ - Енергоаудити, енергосертифікати (6 об'єктів, 7 будівель), ПДСЕР(к)
10. Добропілля - ПДСЕР(к)
11. Чигирин - Енергоаудити, енергосертифікати (9 об'єктів, 12 будівель)
12. Костянтинівка - Енергоаудити, енергосертифікати (7 об'єктів, 7 будівель) ПДСЕР(к)
13. Миргород - ПКД(з енергоаудитом та енергосертифікатом
14. Тростянець - Комплексне енергетичне обстеження
15. Токмак - ПКД(з енергоаудитом та енергосертифікатом)
16. Самбір - ПКД(з енергоаудитом та енергосертифікатом) + ПДСЕР(к)
17. Баранівка - ПКД(з енергоаудитом та енергосертифікатом), Енергоаудити, енергосертифікати, (3 об'єкти, 3 будівлі)
18. Борислав - ПКД(з енергоаудитом та енергосертифікатом)
19. Мукачево (Лікарня) - Сис-ма енергомоніторингу та навчання персоналу + Енергоаудити, енергосертифікати (9 об'єктів, 9 будівель)
20. Вугледар - Енергоаудити, енергосертифікати (6 об'єктів, 6 будівель) + ПДСЕР(к)
21. Клесів - Енергоаудити, енергосертифікати (4 об'єкти, 5 будівель)
22. Збараж - Енергоаудити, енергосертифікати (3 об'єкти, 5 будівель)
23. Глобино - Енергоаудити, енергосертифікати (7 об'єктів, 7 будівель)
24. Смоліне - Енергоаудити, енергосертифікати (6 об'єктів, 10 будівель)
25. Покровськ - Енергоаудити, енергосертифікати (13 об'єктів, 13 будівель)
26. Овруч - Енергоаудити, енергосертифікати (7 об'єктів, 16 будівель)
27. Калуш - Енергоаудити, енергосертифікати (8 об'єктів, 8 будівель)
28. Горішні плавні - Енергоаудити, енергосертифікати (6 об'єктів, 13 будівель)
29. Переяслав - Енергоаудити, енергосертифікати (7 об'єктів, 7 будівель)
30. Хмільник - Енергоаудити, енергосертифікати (8 об'єктів, 8 будівель)

Нагадуємо, що в рамках грантової угоди проєкту «Енергоефективність у громадах II», що впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини, МГО ЦСЖМР надає муніципалітетам-переможцям конкурсу грантове фінансування для реалізації прийнятних проєктів у сфері енергоефективності. Загальний грантовий фонд складає 150 000,00 (сто п'ятдесят тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Очікуваний період надання грантової підтримки:
січень – червень 2020 р.

❗️Наразі конкурс завершено❗️

Запрошуємо Вас слідкувати за результатами реалізації грантів у сфері енергоефективності на сторінці конкурсу.
10.04.20
Конкурс для енергоаудиторів щодо робіт у Переяславі!
На сайті Міжнародної громадської організації «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» розміщено конкурс для енергоаудиторів щодо робіт у Горішньоплавнівській ОТГ!

Запрошуємо ознайомитися та подавати ваші пропозиції до участі!

Термін подачі заявки: 10.04.2020 - 14.04.2020

Слідкуйте за новинами ЦСЖМР, оскільки протягом місяця ще з'являтимуться тендери у інших громадах.
03.04.20
Конкурс для енергоаудиторів щодо робіт у Калуші!
На сайті Міжнародної громадської організації «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» розміщено конкурс для енергоаудиторів щодо робіт у Горішньоплавнівській ОТГ!

Запрошуємо ознайомитися та подавати ваші пропозиції до участі!

Термін подачі заявки: 03.04.2020 - 07.04.2020

Слідкуйте за новинами ЦСЖМР, оскільки протягом місяця ще з'являтимуться тендери у інших громадах.
30.03.20
Центр сприяння житловим та муніципальним реформам працює❗️
У дистанційному режимі наші співробітники продовжують працювати над усіма проєктами у реалізації.

Запрошуємо зацікавлених слідкувати за публікаціями ЦСЖМР на Facebook, оскільки невдовзі з'являтимуться тендери для енергоаудиторів у процесі реалізації Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях.
25.03.20
Тендер для енергоаудиторів щодо робіт у Калуші!
На сайті Міжнародної громадської організації «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» розміщено тендер для енергоаудиторів щодо робіт у Калуші!

Запрошуємо ознайомитися та подавати ваші пропозиції до участі!

Термін подачі заявки: 25.03.2020 - 27.03.2020

Слідкуйте за новинами ЦСЖМР, оскільки протягом місяця ще з'являтимуться тендери у інших громадах.
17.03.20
Тендери для енергоаудиторів
На сайті Міжнародної громадської організації «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» розміщено ряд тендерів для енергоаудиторів.

❗️Розділ «Тендери» на сайті організації❗️

http://reformcenter.org.ua

Запрошуємо ознайомитися з деталями та подавати ваші пропозиції до участі!

Термін подачі заявки: 17.03.2020 - 20.03.2020
03.03.20
Політична рольова гра "Моя громада"
З цікавого у сфері муніципального менеджменту:)

Для українців була створена політична гра, де кожен може відчути себе головою ОТГ, під назвою «Моя громада»

Гра базується на типових викликах та клопотах місцевого самоврядування. Звичайно, гра значно простіша за реальність. Її ідея лише в тому, що всі рішення – прості чи складні – мають наслідки.

Детальніше – у новій статті нашого блогу.

Посилання на гру
26.02.20
Facebook-досягнення у ЦСЖМР!
Дякуємо, що слідкуєте за діяльністю Центру сприяння житловим і муніципальним реформам у Facebook❗️

Сьогодні у нас невеликий ювілей – понад 1000 підписників, вітаємо⚡️
21.02.20
Вакансія асистента проєкту та офіс-менеджера у ЦСЖМР
Обов'язки:

  • Ведення повної документації та листування в рамках проєктів/організації, реєстрація документообігу, впорядкування та зберігання документів, прийом та відправка пошти;
  • Ведення організаційного календаря і забезпечення системи обліку робочого часу персоналу;
  • Підготовка робочих нарад учасників проєктів, складання протоколів, підготовка презентацій та аналітичних довідок;
  • Телефонна комунікація (приймання вхідних дзвінків, консультації по проєктам);
  • Організація закупівель для офісу;
  • Перевірка та підготовка бухгалтерських документів проєктів/організації;
  • Підготовка та перевірка договорів для забезпечення діяльності проєктів/організації;
  • Підготовка адміністративних звітів по проєкту англійською мовою (щомісячно та щоквартально);
  • Організаційна підтримка заходів проєктів;
  • Ведення обліку матеріально-технічних цінностей, контроль за зберіганням;
  • Виконання інших адміністративних функцій, пов'язаних з виконанням проєктів/ діяльністю організації.

Вимоги до кандидатів:

  • Вища освіта
  • Досвід роботи на посаді асистента проєкту/офіс-менеджера (мінімум 1 рік)
  • Відмінні організаційні та комунікаційні навички
  • Уважність до деталей;
  • Відповідальність;
  • Володіння програмами Microsoft Office, включаючи Word, Excel та Outlook;
  • Вільне володіння українською, знання англійської мови для професійного спілкування та ведення документації;
  • Спроможність швидко навчатися, розуміти та дотримуватися процесів та процедур проєктів;
  • Зацікавленість працювати у громадському секторі та проєктах технічної допомог

Дата для надсилання резюме - до 06.03.2020 включно.
Резюме надсилати на електронну скриньку ЦСЖМР reformcenter@ukr.net
14.02.20
Зробіть своє місто кращим!
Бажаєте зробити своє місто містом для людей, але не знаєте, з чого почати?

Запрошуємо вас прочитати перелік з 80 кроків, як зробити ваше місто людянішим і приємнішим для життя!

Підготував Данило Ожго, Менеджер з комунікацій Центру сприяння житловим і муніципальним реформам.
12.02.20
Конкурси й гранти у лютому 2020
Запрошуємо вас ознайомитися та взяти участь у конкурсах і грантах у лютому 2020 року!

У підбірці за посиланням ви знайдете можливості для громадянського суспільства, малого та середнього бізнесу, для культурних і наукових ініціатив!

За підготовану підбірку дякуємо Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА!

Надсилайте підбірку тим, кому вона знадобиться.
06.02.20
Подяка учасникам!
Команда ЦСЖМР дякує всім учасникам конкурсу на отримання грантів у сфері енергоефективності!

Ми отримали 242 заявки з загальною сумою фінансування проєктів у розмірі 59 429 435 грн, що складає 2 184 103 євро та які потребують 1 491 989 євро грантового фінансування. Більшість отриманих заявок повністю відповідають умовам конкурсу та можуть бути рекомендовані до фінансової підтримки.

Водночас, кількість коштів наявного фінансування зі сторони ЦСЖМР за підтримки GIZ Ukraine –
150 000 євро у гривневому еквіваленті.

У конкурсної комісії було складне завдання – обрати кращі проєктні заявки. Наразі ми співфінансуємо приблизно 1 проєкт з 10, тому радимо GIZ Ukraine розглянути можливість виділення додатково фінансування на грантові програми у сфері енергоефективності та енергоменеджменту.

Бажаємо вдалої реалізації проєктів переможцям та успіхів усім учасникам!
05.02.20
Вітаємо переможців гранту у сфері енергоефективності!
Міжнародною громадською організацією "Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам" (МГО ЦСЖМР) відповідно до грантової угоди між Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та в рамках проєкту «Енергоефективність у громадах II» для реалізації «Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях», було завершено конкурс заявок на отримання грантів для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель, в тому числі муніципальних лікарень міст та об'єднаних територіальних громад.

За результатами оцінювання, серед 242 заявників, було обрано 22 переможці. Отож, переможцями стали:

1. Новоград-Волинська міська об'єднана територіальна громада (м. Новоград-Волинський, села: Майстрів, Майстрова Воля, Маковиці) з проєктом «Проведення енергетичного аудиту та розробка енергетичних сертифікатів для Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1, Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 2, Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 3, Кабінету надання медичної допомоги, Краєзнавчого музею Новоград-Волинської міської ОТГ»

2. Комунальне некомерційне підприємство "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради з проєктом «Розробка енергетичних сертифікатів для корпусів Комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради»

3. Комунальне підприємство "Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги", Славутська міська ОТГ з проєктом «Проведення енергоаудиту з послідуючою розробкою проєктно-кошторисної документації для комплексних заходів з теплової модернізації Славутської АЗП-СМ та Славутської АЗП-СМ №2»

4. Тростянецька міська об'єднана територіальна громада з проєктом «Комплексне енергетичне обстеження громадських будівель та систем теплопостачання Тростянецької міської ОТГ»

5. Місто Слов'янськ з проєктом «Розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Слов'янськ до 2030 року та проведення енергетичних аудитів і сертифікації енергетичної ефективності громадських будівель»

6. Місто Чугуїв з проєктом «Розробка Плану Дій зі сталого енергетичного розвитку м. Чугуїв, проведення енергетичних аудитів та розробка енергетичних сертифікатів для закладів загальної середньої і дошкільної освіти Чугуївської міської ради Харківської області»

7. Місто Токмак з проєктом «Розвиток системи енергоменеджменту міста Токмак шляхом встановлення програмного забезпечення для впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу в бюджетних установах, включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом та подальшою розробкою проєктно-кошторисної документації для імплементації проєкту з термосанації найбільш енерговитратної будівлі»

8. Місто Костянтинівка з проєктом «Забезпечення сталого енергетичного розвитку м. Костянтинівка шляхом розробки Плану дій та проведення енергетичних аудитів бюджетних закладів міста»

9. Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади" (Торгова назва - медичний центр "Сім'я") з проєктом «Плануй сьогодні, дій завтра, заощаджуй та розвивайся в майбутньому»

10. Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» з проєктом «Проведення енергоаудиту, отримання енергетичного сертифікату будівель Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради»

11. Тетіївська міська ОТГ з проєктом «Проведення енергоаудиту в міських школах, ЦПМСД та в КП «Тетіївтепломережа» Тетіївської міської ради. Виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо енергоефективних заходів з комплексної реновації будівель міських шкіл»

12. Місто обласного значення Малин з проєктом «Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для установ та будівель управління освіти, молоді, спорту та національно патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради»

13. Місто Дунаївці, Дунаєвецька ОТГ з проєктом «Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для будівель бюджетної сфери Дунаєвецької міської ради»

14. Коломийська ОТГ з проєктом «Детальний енергоаудит громадських будівель Коломийської ОТГ»

15. Лановецька міська обʼєднана територіальна громада з проєктом «Енергоаудит закладів шкільної та дошкільної освіти Лановецької міської обʼєднаної територіальної громади»

16. Чигиринська міська об'єднана територіальна громада з проєктом «Проведення енергоаудитів з виготовленням Паспортів та Сертифікатів енергетичної ефективності зі звітом для 12 будівель закладів освіти та культури Чигиринської ОТГ»

17. Місто Самбір, Львівська область з проєктом «Розробка Плану Дій зі Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату (ПДСЕРК) міста Самбора до 2030 року»

18. Місто Миргород з проєктом «Реконструкція будівлі дошкільного навчального закладу № 2 "Оленка" ясла-садок комбінованого типу по вул. Гоголя, 86, м. Миргород, Полтавської обл.»

19. Покровська селищна об'єднана територіальна громада Дніпропетровської області з проєктом «Комплексне енергетичне обстеження громадських будівель Покровської ОТГ із розробкою техніко-економічних обгрунтувань та розрахунків як інструментів енергоефективної політики»

20. Баранівська міська об'єднана територіальна громада з проєктом «Розробка комплексу енергоефективних заходів у комунальних будівлях у рамках реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату Баранівської міської об'єднаної територіальної громади»

21. Місто Добропілля з проєктом «Розробка плану дій зі сталого енергетичного розвитку ПДСЕР(K) – (або SE(C)AP – Sustainable Energy (and Climate) Action Plan) та інвестиційного плану впровадження ПДСЕР(K) міста Добропілля на 2021-2030 роки»

22. Місто Борислав з проєктом «Розробка проєктно кошторисної документації щодо комплексної реновації будівлі закладу загальної середньої освіти I-III ступенів №4 по вул.Зелена,44 у м. Борислав Львівської області»

Додаємо під текстом статистику про заявки переможців.

Дякуємо всім учасникам за участь у конкурсі!
Бажаємо вдалої реалізації всіх проектів переможцям та успіхів всім учасникам!
30.01.20
Статистика про Механізм!
В рамках проєкту «Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях», протягом грудня 2019 до 10 січня 2020 року, команда ЦСЖМР отримувала заявки населених пунктів з населенням до 200 000 мешканців та муніципальних лікарень на грант у сфері енергоефективності.

Відповідно до правил участі в гранті, запланований термін розгляду заявок та визначення переможців до 31.01.2020р.

Запрошуємо заявників і всіх зацікавлених ознайомитися зі статистикою щодо отриманих заявок за посиланням у графі "Блог" меню сайту ЦСЖМР.
21.01.20
Муніципальний енергоменеджмент
Бажаєте застосовувати систему енергоменеджменту у своєму місті, але не знаєте з чого почати❓

Ми підготували перелік інформаційних ресурсів, котрі допоможуть вам і вашій громаді стати на шлях енергоефективності.

Ознайомтеся з ним за посиланням або у графі "Блог" меню сайту ЦСЖМР.
18.01.20
ЦСЖМР дякує ЄБРР!
Команда МГО «Центр сприяння житловим і муніципальним реформам» висловлює подяку «Європейському банку реконструкції та розвитку» за систему підтримку реформ в Україні.

Понад 1,1 мільярда євро було інвестовано в 51 проєкт в Україні протягом 2019 року.

В рамках програми IQ energy ми тісно співпрацюємо з ЄБРР! Завдяки програмі відбувається вдосконалення у сфері енергоефективності в житловому секторі України відповідно до європейських стандартів.

Також з 2014 до 2017 успішно було реалізовано «Проєкт ЄБРР - Україна: Програма з енергоефективності в житловому секторі», завдяки якому відбулося поліпшення характеристик енергетичних об'єктів житлових будинків через впровадження заходів з енергоефективності за політичної, технічної та фінансової підтримки Уряду України та МФО.

Ознайомтеся з результатами діяльності ЄБРР в Україні у 2019 році за посиланням.


17.01.20
«Путівник керівника»
Програма «U-LEAD з Європою» підготувала надзвичайно якісний збірник з дванадцяти тематичних розділів, присвячених ключовим питанням, з якими стикається влада ОТГ - «Путівник керівника».

Теми розділів: «Стратегічне управління», «Фінанси органів місцевого самоврядування», «Освіта», «Охорона здоров'я», «Громадський порядок» та інші.

Запрошуємо вас завантажити його за посиланням і заглядати в нього, як у довідник, що підтримує лідерів ОТГ на шляху до успіху!

16.01.20
Актуальні конкурси й гранти для розвитку громад!
Поки ви чекаєте на результати гранту у сфері енергоефективності від ЦСЖМР, запрошуємо дослідити актуальні конкурси і гранти для розвитку громад!

Перелік підготовано Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, дякуємо!

Завантажуйте за посиланням⚡️
10.01.20
Новини про Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності для громадських будівель ❗️
О 17:00 завершився час прийняття заявок до участі в проєкті.

Протягом завтрашнього дня ми завершимо їхню реєстрацію до участі в конкурсі та протягом наступного тижня повідомимо про остаточну кількість заявок від міст, ОТГ і лікарень, котрі грантовий комітет оцінюватиме й аналізуватиме відповідно до критеріїв, встановлених правилами конкурсу.

Нагадуємо, що усі гранти будуть присуджуватися на конкурсній основі, запланований термін розгляду заявок та визначення переможців до 31.01.2020р.

Бажаємо всім успіху⚡️
05.01.20
Новини з IQ energy
Команда IQ energy вітає вас з Новим роком і повідомляє, що вона здала звіти за 2019 рік та можемо константувати що перевиконали плани щодо:

- зменшення викидів СО2
- загальної економії енергоресурсів
- збільшення об'ємів кредитних портфелів на енергоефективну модернізацію житла в усіх банках-партнерах.

Дякуємо за співпрацю співробітникам та клієнтам Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Райффайзен Банку Аваль, Укрсиббанку, ОТП Банку, Креді Агріколь Банку, співробітникам компаній виробників та дилерів енергоефективної продукції (а їх в проекті IQ energy більше 1000) та всім учасникам IQ energy (більше 40 тис родин) які модернізували житло якісно, відповідно до європейських стандартів та українських будівельних норм та отримали компенсацію від фонду E5P (найбільший внесок надав ЄС), за що їм окрема подяка. З дати початку роботи програми, понад 13 млн євро грантів було видано українським сім'ям. В Україні IQ energy організована ЄБРР (найбішим інвестором в регіоні) в 2015 році. Подібні проекти діють в 24 країнах.

- з 31.12.19 видача нових кредитів за програмою IQ energy зупинена. Причина - наближення до лімітів підписанних між ЄБРР та банками-партнерами.
- У 2020 році працюємо над веріфікацією заявок які зараз є в роботі та нових заявок по кредитах до 31.12.19 (для клієнтів Райффайзен Банку Аваль) та 22.11.19 (для клієнтів Укрсиббанку).
- Дякую за співпрацю і за те, що дбаєте про енергоефективність житла, енергонезалежність нашої країни, України та зменшуєте викиди шкідливих СО2 для планети вцілому!
02.01.20
Лишилися питання про Механізм❓
Є відповіді❗️

Тут зібрані відповіді на найпоширеніші питання щодо Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності⚡️

http://reformcenter.org.ua/grants
01.01.20
ЦСЖМР вітає вас з зимовими святами❗️
Бажаємо вам у 2020 році енергоефективності й енергозбереження, адже це економитиме ваші ресурси й даватиме змогу вкладати їх в щось цікавіше, аніж енергоносії⚡️

Миру, злагоди, добра❗️


26.12.19
Новини від нашого проєкту IQ energy:
Всі компенсації, які були підтверджені клієнтам за програмою IQ energy у листопаді 2019 р., вже виплачені в повному обсязі❗️

http://www.iqenergy.org.ua/news

26.12.19
Онлайн-освіта задля сталого розвитку
Наші партнери з GIZ Ukraine запрошують вас до участі в проєкті "Онлайн-освіта задля сталого розвитку"

Проєкт має на меті покращити доступ представників бізнесу, громадських активістів та публічних службовців, до просвіти в галузі сталого розвитку.

Реалізація програми проходитиме через низку заходів, першим з яких є виїзний 3-х денний тренінг у м. Івано-Франківськ 29-31 січня 2020 року, на базі інноваційного центру "Промприлад. Реновація"

⚡️⚡️⚡️

Детальна інформація про участь та реєстраційна форма за посиланням:
https://www.ua.undp.org/content/ukraine

23.12.19
Центр сприяння житловим і муніципальним реформам висловлює свою подяку всім партнерським організаціям, котрі виставили оголошення про Механізм❗️
⚡️⚡️⚡️

Зокрема:

1. http://misto-em.org.ua/pidtrymka
2. https://gurt.org.ua/news/grants
3. https://decentralization.gov.ua/news
4. https://www.molodnews.info/konkurs
5. https://galinfo.com.ua/news
6. http://compet.kh.gov.ua/ukr
7. http://leopolis.news/post/12847
8. http://auc.org.ua/novyna
9. http://saee.gov.ua/uk/events
10. https://investment.zoda.gov.ua
11. https://enefcities.org.ua/novyny
12. https://dailylviv.com/news/ekonomika

⚡️⚡️⚡️

Та всім іншим щиро дякуємо❗️

Нагадуємо, що детальна інформація про проєкт тут:
reformcenter@ukr.net
www.reformcenter.org.ua
www.facebook.com/hmrs
+38 044 290 91 90
20.12.19
Розповідаємо про грант у сфері енергоефективності на зустрічах енергоменеджерів!
Президент Центру сприяння житловим і муніципальним реформам Володимир Шимкін продовжує відвідувати зустрічі енергоменеджерів, котрі організовує Асоціація міст України за підтримки GIZ Ukraine❗️

18 грудня відбулась перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Дніпропетровської області, а сьогодні така ж зустріч відбувається в Івано-Франківській області.

Мережа енергоменеджерів передбачає об'єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.

Енергоменеджери міст зацікавлені у проєкті ЦСЖМР, оскільки цей механізм надає можливість територіальним громадам, комунальним підприємствам, таким як лікарні, отримати грант від 5 до 10 тисяч євро на реалізацію заходів у сфері енергоефективності

«Дедлайн подачі пропозицій - 10 січня 2020 року» - наголошує пан Володимир.

Анкета та матеріали для завантаження доступні за посиланням
http://bit.ly/36iNd2a

Детальна інформація тут:
reformcenter@ukr.net
www.reformcenter.org.ua
www.facebook.com/hmrs
+38 044 290 91 90


19.12.19
Маєте друзів з органів місцевого самоврядування?
Надсилайте їм новину про Механізм, аби вони дізналися про грант у розмірі від 5 000 до 10 000 євро для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель у свої

Інформація щодо умов конкурсу розміщена на веб-сайті:
www.reformcenter.org.ua
Анкета та матеріали для завантаження доступні за посиланням
http://bit.ly/36iNd2a

Детальна інформація тут:
reformcenter@ukr.net
www.reformcenter.org.ua
www.facebook.com/hmrs
+38 044 290 91 90


11.12.19
Грант 5 000 - 10 000 євро для міст і ОТГ на підвищення рівня енергоефективності будівель
Запрошуємо міста та ОТГ України взяти участь у конкурсі на отримання грантів для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель.

Грантове фінансування у розмірі від 5 000 до 10 000 євро у гривневому еквіваленті надається в рамках грантової угоди, що укладена між Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та МГО «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» в рамках проекту «Енергоефективність у громадах II» для реалізації Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності для громадських будівель (школи, лікарні, дитячі садки та ін.).

Проекти для подання на конкурс можуть охоплювати реалізацію наступних заходів:

1. Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для громадських будівель;
2. Розробка проектно-кошторисної документації для теплової модернізації громадських будівель (комплексні або окремі заходи);
3. Встановлення муніципальної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів бюджетними будівлями включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом;
4. Розробка плану дій зі сталого енергетичного розвитку ПДСЕР(K) – (або SE(C)AP – Sustainable Energy (and Climate) Action Plan) та інвестиційного плану впровадження ПДСЕР(K);
5. Послуги з фінансового інжинірингу для залучення інвестицій в заходи з підвищення енергоефективності: підготовка техніко-економічних обґрунтувань, конкурсної документації для концесії або приватно-публічного партнерства, тощо;
6. Інші заходи спрямовані на розвиток організаційної спроможності виконавчих органів муніципалітетів, комунальних підприємств/установ тощо з питань розробки та реалізації місцевої енергетичної політики, проектного управління тощо.


Правила подачі заявок тут:
http://bit.ly/36iNd2a
Деталі тут:
http://reformcenter.org.ua/grants

Лишилися питання? Вам сюди:
reformcenter@ukr.net
+38 044 290 91 90

10.12.19
Вітаємо Вас на нашому новому сайті!
Ми раді вітати Вас на новому сайті міжнародної громадської організації "Центр сприяння житловим та муніципальним реформам"!

Якщо у Вас є коментарі щодо покращення сайту, то просимо надсилати їх на пошту завдяки формі внизу сторінки.