В реалізації

Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні

Тривалість
травень 2021 - квітень 2022

Міжнародна громадська організація «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» (МГО ЦСЖМР)  з радістю повідомляє, що з травня 2021 МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) за підтримки «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Уряду Німеччини долучилися до роботи над проєктом «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні».

Як вам вже відомо, протягом 2020 року команда експертів  залучених GIZ  розробила наступні навчальні програми для закладів професійної та професійно-технічної освіти (ЗП(ПТ)О):
-         Передові системи термомодернізації будівель і споруд
-         Монтажник віконних та дверних конструкцій
-         Ізолювальник з термоізоляції
-         Спеціаліст з монтажу пласких покрівель

В той же час МГО ЦСЖМР разом з ING+ARCH Partnerschaft mbB (Німеччина) розробили навчальний курс: «Контроль якості у будівництві енергоефективних будівель» для закладів вищої освіти (ЗВО). Станом на сьогодні, вже два ЗВО: ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (м. Дніпро) та ХНУМГ імені О.М. Бекетова (м. Харків) - почали навчання за цим курсом та отримали певний досвід у його викладанні.

МГО ЦСЖМР та команда експертів з енергоефективності до кінця 2021 року проведуть окремі тренінги для викладачів ЗП(ПТ)О та ЗВО по кожній з  розроблених програмам для того, щоб вони разом з керівництвом закладів могли розпочати навчання студентів за обраними спеціальностями, та надаватимуть технічну підтримку ЗП(ПТ)О та ЗВО у проведенні оцінки та корегуванні навчальних програм які будуть започатковані у навчальних закладах.  

Проєкт спрямовано на навчання викладачів та технічну підтримку українським навчальним закладам-партнерам щодо впровадження сучасних навчальних програм з питань енергоефективності.

Головною метою Проєкту є формування професійної компетентності із енергоефективності та енергозбереження, практичних навичок та вмінь для застосування сучасних технологій та матеріалів та впровадження гнучкого кваліфікованого модульного підходу конструювання навчальних планів та освітніх програм.