У 2009 році в Амстердамі, Нідерланди розпочалося активне впровадження розумних технологій, зокрема це стосується економному вуличному смарт-освітлення, інтелектуальним парковкам і т.д. У Китаї у місті Карамай у 2012 році було встановлено екрани на автобусних зупинках, а у будинках для людей літнього віку влаштували кнопки , які давали сигнал швидкій допомозі та родичам при натисканні. У тому ж році у міста Барселона, Іспанія місцева влада створила інформаційну платформу Setilo та розмістила ряд сенсорів у місті. Це дозволяє відслідковувати температуру повітря, води, вологості повітря, наявності місць для паркування, завантаження доріг і так далі для будь-кого у місті.
У 2017 році у Копенгагені, Данія було оснащенно велосипеди датчиками, які сповіщають про рівень забруденння повідтря та завантаженість місцевих магістралей. В Нью-Йорку в цей час працював стартап під назвою BigBelly. Ця компанія виробляє розумні сміттєві контейнери, котрі заряджаються від сонячних батарей і сповіщають комунальні служби тоді, коли контейнер заповнений. Це дозволяє економити на пальному завдяки кращому плануванню маршрутів для збору сміття з подальшим вивезенням його на переробку.
Водночас одним з «найрозумніших міст» є місто-держава Сінгапур. З цікавих програм, котрі там діють, варто зазначити про програму під назвою «Пневматична система транспортування відходів». Вона застосовує вакуумні трубопроводи під землею для збору та переробки побутових відходів. Завдяки цьому у місті відсутній запах сміття, це сприяє підтримці чистого навколишнього середовища. Також є програма «Розумне освітлення», завдяки якій змінюється кількість освітлення в залежності від кількості людей та авто поруч з ліхтарем. Це зменшує та робить ефективнішим використання енергії. У масштабі міста – це надзвичайна економія.